دانلود اپنسیس OpenSees

در این صفحه می توانید فایل های مورد نیاز برای کار با اپنسیس را دانلود کنید. لطفا توجه داشته باشید که فایل های دانلود OpenSees مربوط به نسخه tcl است.

دانلود اپنسیس OpenSees (مجموعه فایل های پیشنهادی)

OsLite یک نرم افزار بسیار ساده است که از آن برای نمایش مدل های اپنسیس می توان استفاده کرد. البته باید توجه داشت که این نرم افزار خالی از باگ نیست! و ممکن است در نمایش بعضی از مدل های اپنسیس خطا دهد، به ویژه در صورتی که گره ها، المان ها و … در تابع ایجاد شده باشند. با این وجود سادگی و قابلیت نمایش گره ها و المان ها در این نرم افزار باعث می شود استفاده از آن را پیشنهاد کنیم. این نرم افزار در مجموعه دانلود پیشنهادی بالا قرار دارد و اگر آن را دانلود کرده اید نیازی به دانلود مجدد آن نیست

برای استفاده از آن وارد پوشه bin شوید، بر روی OSLite کلیک کنید. در محیط نرم افزار بر روی file>open کلیک کنید. حالا مدل خود را انتخاب کنید و تمام! می توانید با گزینه های موجود نمایش تگ گره و المان را فعال یا غیرفعال کنید.

دانلود OsLite

استفاده از نسخه های زیر برای کاربردهای خاص است. در صورتی که تازه شروع به یادگیری اپنسیس کرده اید نیازی به دانلود هیچ کدام از نسخه های اپنسیس زیر ندارید و کافی است از مجموعه دانلود اپنسیس پیشنهادی که در بالا قرار داده ایم استفاده کنید.

OpenSees نسخه سفارشی (ورژن 3.3.0 – 64Bit)

به نسخه سفارشی دستوراتی اضافه شده که در نسخه اصلی موجود نیست، در واقع این همان نسخه ای از اپنسیس است که در مقاله هادی اسلام نیا و همکاران (لینک) که در ژورنال Soil Dynamics چاپ شده است برای محاسبه انرژی مورد استفاده قرار گرفته است. بعضی از دستوراتی که در این نسخه قرار دارد شامل موارد زیر است:

1. دستور logCommands

برای تبدیل کد برنامه نویسی شده به کد بدون برنامه نویسی

2. دستورات محاسبه انرژی

با نسخه سفارشی اپنسیس به راحتی می توان انرژی هیسترتیک، جنبشی و میرایی را محاسبه کرد. توضیح کامل این دستورات در پیوست مقاله هادی اسلام نیا و همکاران (لینک) قرار گرفته است. برای دانلود اپنسیس نسخه سفارشی از لینک زیر استفاده کنید.

دانلود نسخه سفارشی اپنسیس

آخرین نسخه اپنسیس (ورژن 3.6.0):

این نسخه از اپنسیس آخرین نسخه رسمی ارائه شده است. با توجه به اینکه در این نسخه نمایش مدل باگ دارد در مجموعه دانلود پیشنهادی ما قرار نگرفته است.

دانلود اپنسیس آخرین نسخه

نسخه های قدیمی اپنسیس:

در ادامه می توانید نسخه های قدیمی اپنسیس را دانلود کنید

دانلود اپنسیس نسخه 2.5.0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *