منابع کاربردی مدلسازی و تحلیل غیرخطی در اپنسیس

تحلیل‌های غیرخطی نقشی اساسی در فراهم آوردن دیدی بهتر از رفتار سازه‌ها ایفا می‌کنند. به منظور مدلسازی و انجام تحلیل‌های غیرخطی در نرم‌افزار OpenSees، بهره‌گیری از منابع کارآمد امری ضروری است. خبر خوب آن است که در این زمینه مراجع ارزشمندی در اختیار پژوهشگران قرار دارد. حلقه‌ی گم شده در این میان، عدم وجود یک دسته‌بندی در بین منابع یا ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ی آن‌ها است که سبب شود پژوهشگرانی که تازه وارد این حوزه می‌شوند، دیدی مناسب در انتخاب یا استفاده از آن منابع به دست آورند. از این رو، هدف این نوشته آن است که به منظور تسهیل در مراحل مدلسازی و انجام تحلیل‌های غیرخطی در نرم‌افزار اپنسیس، علاوه بر معرفی منابع کارآمد، توضیحاتی نیز در رابطه با هرکدام از آن‌ها ارائه شود.

از مهم‌ترین منابع در انجام‌ تحلیل‌های غیرخطی با مدلسازی مفصل متمرکز در سازه‌های بتنی می‌توان موارد زیر را نام برد:

در سال ۲۰۰۸، هسلتون با همکاری کراوینکلر در رساله‌ی دکتری خود روابطی برای مدلسازی مفصل متمرکز بتنی ارائه کرد. این موضوعات به‌صورت یک گزارش PEER نیز منتشر شده‌است که گزارش یاد شده شامل تمام پارامترهای لازم، به‌ جز روابط محاسبه‌ی لنگر پلاستیک (My) است. برای محاسبه‌ی لنگر پلاستیک می‌توان به روابط موجود در دروس سازه‌های بتن آرمه 1 و 2 یا سایر منابع استناد شده در این منبع مراجعه کرد. همچنین، این گزارش مشخصات دو سازه‌ی بتنی ۴ و ۸ طبقه را به همراه پارامترهای محاسباتی و نمودارهای پوش‌آور آن‌ها برای فرآیند صحت‌سنجی ارائه می‌دهد.

از این منبع در کدام یک از دوره‌های سایت ما استفاده شده‌است؟ برای آشنایی بیشتر با نحوه‌ی کار و استفاده از این منبع می‌توانید به دوره مدلسازی سه بعدی در اپنسیس مراجعه کنید.

دانلود رساله‌ی دکتری هسلتون

این گزارش مرتبط با بخشی از رساله‌ی دکتری هسلتون است که به دلیل رویکرد خلاصه‌ای که دارد، در فرایند محاسبه‌ی پارامترها و استفاده از روابط، مورد توجه قرار می‌گیرد.

از این منبع در کدام یک از دوره‌های سایت ما استفاده شده‌است؟ برای آشنایی بیشتر با نحوه‌ی کار و استفاده از این منبع می‌توانید به دوره مدلسازی سه بعدی در اپنسیس مراجعه کنید.

دانلود گزاش PEER ارائه شده توسط هسلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *